48 Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej w Elblągu

17-18 maja na gościnnej scenie elbląskiego teatru odbył się 48 Ukraiński Festiwal Dziecięcej Twórczości. Warto tu zaznaczyć że wielkim przyjacielem festiwalu jest dyrektor naszego teatru – p. Mirosław Siedler, który osobiście angażuje się w organizację imprezy.
25 zespołów dziecięcych z takich ośrodków jak: Warszawa, Przemyśl, Bartoszyce, Lębork, Młynary, Borzytuchom, Gdańsk, Pasłęk, Ostróda, Morąg, Lelkowo, Elbląg itd. zaprezentowało różne formy twórczości, od poezji, poprzez piosenki do dojrzałych form teatralnych.
W sobotę po występach zespołów dziecięcych licznie zebrana publiczność miała okazję zobaczyć przedstawienie: „Kiedy wzejdzie księżyc” w wykonaniu dziecięcego zespołu teatralnego z ukraińskiej szkoły im. M. Szaszkewicza z Przemyśla.
W niedzielę oprócz licznych występów dziecięcych zebrani mogli wysłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu artystów muzycznego teatru z Tarnopola. Ponadto aktorzy podzielili się wrażeniami z tragicznych wydarzeń na kijowskim Majdanie.
W trakcie festiwalu rozstrzygnięto również konkurs pod nazwą: „Zwyczaje i tradycje weselne mniejszości ukraińskiej w Polsce” organizowany przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz greckokatolicką parafię w Elblągu a także OUP Elbląg.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Autorem fotografii jest Rafał Sułek z portalu mlodyelblag.pl.

Comments are closed.