Pożegnanie ks. Romana

Przywykliśmy już do tego, że „sotrudnykom” w naszej parafii jest ksiądz Roman Storoniak. Przez osiem lat był miedzy nami. W chwilach radosnych i smutnych. Zżyliśmy się z nim i nie braliśmy pod uwagę, że przyjdzie kiedyś taki moment, gdy mocą dekretu zostanie on przeniesiony do wykonywania duszpasterskiej posługi w innej parafii.
I taki moment nadszedł. Z dniem pierwszego lipca ks. Roman został proboszczem parafii Morąg i Orneta. W niedzielę 12 lipca po liturgii nastąpiło uroczyste pożegnanie powszechnie lubianego „wikarego” a także jego rodziny. Były kwiaty, życzenia, podziękowania.
A o godz. 12, w Pasłęku, na placu obok plebanii zebrało się ok 200 osób z pasłęckiej, elbląskiej i godkowskiej parafii aby ” po naszemu” pożegnać rodzinę Storoniaków. Wspominaliśmy, różne wspólnie przeżyte chwile, przy dźwiękach akordeonów zabrzmiały pieśni, najpierw w wykonaniu pasłęckiego chóru a potem wszystkich obecnych.
Na szczęście Morąg od Elbląga dzieli niewielka odległość i na pewno niejednokrotnie będziemy widywali ks. Romana.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

(warto tu dodać, że ks. Roman oprócz licznych duszpasterskich obowiązków jest autorem wielu materiałów, które znajdują się na tej stronie)


Comments are closed.