Ukraińcy dla Elbląga

Dnia 28 października br. ukraińska społeczność miasta Elbląga wraz ze stowarzyszeniem: „Elbląg- Europa” zorganizowała piknik pod nazwą: „Warsztaty kuchni ukraińskiej”. Impreza miała miejsce w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Warszawskiej 55. Panie z naszej parafii przygotowały ponad 700 pierogów, było też ciasto no i „kriżiwka”, potrawa całkowicie nie znana w polskich domach. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, zarówno ze strony polskiej jak i ukraińskiej. Na szczęście pierogów wystarczyło dla wszystkich a panie przygotowując kolejne porcje ciekawie opowiadały o tajemnicach ukraińskiej kuchni. W trakcie imprezy przestał padać deszcz, więc udało się rozpalić ognisko. Wszyscy wyszli na zewnątrz i jak to zwykle bywa na takich imprezach, przy dźwiękach harmonii, nad kanałem elbląskim zabrzmiały ukraińskie pieśni.

A tych, którzy z różnych przyczyn nie popróbowali naszych pierogów zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy

Comments are closed.