Gościliśmy dziennikarzy z Ukrainy

W ramach projektu „:Kałynowi mosty” ukraińska społeczność naszego miasta mogła gościć dnia: 24 maja br. grupę czterdziestu dziennikarzy z różnych miast Ukrainy. Przedstawiciele mediów co jakiś czas przyjeżdżają do Polski aby zapoznać się z działalnością i osiągnięciami diaspory. Następnie poprzez felietony i reportaże zamieszczane w swoich gazetach przybliżają tę tematykę mieszkańcom Ukrainy.
Ok. godz. 11 podejmowaliśmy gości w naszej świetlicy przy ul. Grunwaldzkiej. Padło dużo pytań odnośnie funkcjonowania ukraińskiej społeczności w Elblągu. Dziennikarze prosili także o wypowiedzi na temat życia w Unii Europejskiej albowiem na Ukrainie wciąż pokutują pewne stereotypy i obawy, z którymi dziennikarze chcieliby się zmierzyć na łamach swoich czasopism.
Na zakończenie potkania, w świetlicy odbył się krótki koncert, następnie goście przejechali na plac budowy naszej nowej świątyni, gdzie oczekiwał na nich ksiądz proboszcz, który zapoznał ich z zaawansowaniem prac.
W czasie krótkiej wizyty gospodarze niejednokrotnie podkreślali, że Ukraińcy w Elblągu spotykają się z życzliwością i poparciem władz miasta oraz mieszkańców.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Comments are closed.