Ingres nowego Metropolity Przemysko-Warszawskiego

20151219-DSC_4762-720x478W sobotę 19 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Przemyślu odbył się ingres nowego Metropolity Przemysko-Warszawskiego ks. Abp. Eugeniusza Popowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archieparchii Przemysko-Warszawskiej. (więcej informacji: tutaj oraz tutaj). W uroczystości wzięło udział wielu biskupów Kościoła Greckokatolickiego i Rzymsko-katolickiego z Polski, Ukrainy, Słowacji i Białorusi, okołu stu kapłanów oraz wierni z całej Polski. Na wydarzeniu byli obecni również kapłani i wierni naszej parafii. Należy zaznaczyć, że wydarzenie te jest wyjątkowym gdyż nowy Metropolita początek swojego kapłaństwa rozpoczynał właśnie w Elbląskiej i Pasłęckiej parafii gdzie w latach 1986-1988 był wikariuszem. Życzymy dla nowego zwierzchnika Kościoła Greckokatolickiego w Polsce wszelkich Bożych łask a nasza wspólnota obiecuje swą modlitwę.

ks. Igor Hubacz

Comments are closed.